Aktuální a ověřené informace, praktické tipy a rady z oblasti silniční bezpečnosti, webové a mobilní aplikace pro ověření vašich znalostí a pomoc v každodenním životě v dopravě v České republice.
Součástí portálu jsou také ucelené vzdělávací aplikace pro výuku dopravní výchovy, protože bezpečnost dětí je pro všechny nejdůležitější. Tyto aplikace je možné využívat jak doma, tak ve školách. Na jejich obsahu spolupracujeme se školami a dalšími odborníky.

Na spřáteleném portálu Bezpečné cesty je pro vás připravena nová kapitola Dopravní výchova
Naleznete zde mimo jiné informace ke všem nejdůležitějším tématům dopravní výchovy, jako např.:

 • Chodec 
 • Cyklista 
 • Cestující 
 • Dopravní nehoda a první pomoc 
 • Dopravní značky 
 • Křižovatky pro cyklisty 
 • Dopravní výchova v rodině 
 • Bezpečnostní desatero pro děti

Na své si zde přijdou jak děti a rodiče, tak učitelé. Pro učitele je vytvořena samostatná podkapitola Pro učitele, ve které najdou metodiku výuky a pracovní listy pro žáky, ale také tipy a rady kolegů učitelů.
Součástí portálu je spousta dalších zajímavých informaci s dopravní tématikou.

Sekce obsahuje informace ke všem nejdůležitějším tématům dopravní výchovy, vyučovaným na základní škole.
Desítky stránek textů, fotografií a videí přispívají k snadnému pochopení daného tématu.
Tuto dopravní výchovu doporučujeme rovněž rodičům než vyrazí s dětmi na kola nebo škole pro výuku dopravní bezpečnosti. Ke každému tématu je zpracovaná kvalitní „Metodika pro učitele“ a „Pracovní listy“ (volně ke stažení).

Animovaná dopravní výchova
Víš, že někteří tučňáci jsou mistři na dopravní bezpečnost? Nevíme jak v zoo, ale ti v našich videích tě přesvědčí, že toho ví opravdu hodně. Ke každému videu je jedna důležitá kvízová otázka a na závěr celého tématu můžeš udělat kompletní kvíz a získat elektronický certifikát bezpečnosti. Můžeš si také stáhnout omalovánky nebo vystřihovánky a sehrát s vlastními loutkami divadlo.

Tuto dopravní výchovu doporučujeme rovněž rodičům než vyrazí s dětmi na kola nebo škole pro výuku dopravní bezpečnosti. Ke každému tématu je zpracovaná kvalitní „Metodika pro učitele“ a „Pracovní listy“ (volně ke stažení).

Interaktivní dopravní výchova s Alíkem
V této dopravní výchově dostaneš od psa Alíka různé úkoly. Za každý správně splněný úkol dostaneš vybarvenou kytičku a za hodně kytiček bronzový, stříbrný nebo zlatý odznak na home page. Ke každému tématu jsou zpracované metodické listy, které jsou volně ke stažení.

Vstup do sekce

Chcete získat řidičské oprávnění, mít jistotu, že vše umíte a předejít stresu ze zkoušky?
Vyzkoušejte si testy nanečisto.

Vstup do sekce

Každý člověk je jiný. A to jak fyzicky, tak psychicky. Proto je vliv alkoholu na lidi závislý nejen na pohlaví, váze a množství vypitého alkoholu, ale také na aktuální kondici, psychické pohodě, stravě apod.

Pak se může stát, že stejní lidé, např. muži 80 kg, reagují rozdílně na vypití stejného množství alkoholu. Záleží totiž také na zvyku, tj. pokud někdo pije pivo a nikdy destiláty, může ho malé množství destilátů opít výrazně dříve a více než někoho, kdo často pije destiláty a ne pivo. A obráceně.
Orientační určení hladiny alkoholu v krvi.
Spočítejte si jak na tom jste...

Vstup do sekce

Vývoj bezpečnosti automobilů

Automobily se jako každé technické zařízení stále zdokonalují. Názorně se to dá ilustrovat na vývoji bezpečnostních prvků vozidla. Před dvaceti lety neměla auta žádný airbag, o asistenčním systému ABS či ESP ani nemluvě.

Vstup do sekce

Vyzkoušejte si řídit auto ve 3D prostředí s ostatními naprogramovanými autonomními auty.

Hra Express Courier obsahuje :

 • vymodelované 3D město (plocha více jak 8 km2) 
 • výběr z několika aut s reálnou fyzikou 
 • české dopravní značení 
 • vyhodnocování přestupků 
 • úkoly, které má hráč plnit 
Pro naučení ovládání auta je připravena „Volná jízda“, ve které program nesleduje plnění pravidel.

Hra obsahuje také nejčastější nebezpečné situace, které jsou jak ukázány na videích, tak se náhodně generují do hry a tím se snaží simulovat reálný provoz. Jedná se např. o vstoupení chodce do silnice, nedání přednosti v jízdě apod.

Vstup do sekce